Muzycy

Bogdan Bracha foto

Bogdan Bracha

śpiew, skrzypce, fujarki, instr. stroikowe

Założyciel i lider Orkiestry św. Mikołaja. Muzyk z zamiłowania i animator kultury. Twórca takich projektów muzycznych jak: Się Gra – muzyka bałkańska (I nagroda na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 1998, udział w Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej w Portoroż w 1998, CD "Się gra" MTJ 2000), Odpust Zupełny – muzyka dawna (Grand Prix Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2003), Kapela Łem. Od 1991 r. pracuje w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" i Spotkań Ludzi Gór. Współtwórca idei pisma folkowego "Gadki z Chatki".

Na ojcowiźnie pod Lublinem postawił chatkę z gliny, zaczynając od dachu, obok spichlerzyk mieszkalny. Tam co roku wraz z grupą entuzjastów robi kiełbasy. Uwielbia wykorzystywać możliwości nowoczesnych wynalazków cyfrowych. Były harcerz-idealista, potem rewolucjonista. Świetny gawędziarz i kierownik grupy obdarzony ponadprzeciętna orientacją w terenie i pamięcią topograficzną. Wysokiej klasy artysta improwizacji organizacyjnej. Gdyby mógł, to by nie spał. Podróży busem nie znosi i wtedy najchętniej śpi. Cyganka wywróżyła mu, że drugiej połowie życia będzie bogaty, więc spokojnie czeka.
W Orkiestrze od zawsze.

««« wróć

Nieustające warsztaty
obrazek Nieustające warsztaty

Agnieszka Kołczewska zaprasza wszystkich którzy pragną nauczyć się techniki gry na congach i instrumentach perkusyjnych, a także poznać ciekawe rytmy afrykańskie w miłej i sympatycznej atmosferze na Warsztaty Bębniarskie.»»

Drugi koncert
obrazek Drugi koncert

Kolejny, dwunasty już album Orkiestry św. Mikołaja – „Drugi koncert” jest zapisem występu zespołu w Radiu Gdańsk. Już dostępny!»»

Mody i Kody
obrazek Mody i Kody

Nowa płyta Orkiestry!»»

Będziemy pamiętać
obrazek Będziemy pamiętać

Anna Kiełbusiewicz 2.02.1974 † 21.12.2003. Jej śmierć jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą»»