Odpust Zupełny
Zespół Odpust Zupełny powstał w 1268 roku i po pewnym czasie zawiesił działalność. U progu trzeciego milenium niespodzianie reaktywował się i pełni obecnie rolę zajęć muzykoterapii dla jego członków, którzy mają trudności z adaptacją w naszych czasach. Tym przynajmniej można tłumaczyć specyficzne czasem pomysły aranżacyjne. Grupa zgłębia dziwną czasoprzestrzeń rozciągającą się od średniowiecza do wiejskiego odpustu. Nikt nie wie, jak daleko sięga to kontinuum i co się jeszcze w nim kryje.
Na repertuar grupy składają się pieśni rycerskie, patetyczne, satyryczne i wręcz frywolne, dawna "piosenka biesiadna" oraz średniowieczne i renesansowe tańce. Są to utwory polskie oraz z zamków i odpustów chrześcijańskiej Europy. Oprócz tego zespół gra również piosenki i melodie, które można jeszcze czasem usłyszeć na wyprawach krzyżowych. W instrumentarium grupy, skrzypce, obój i kontrabas uzupełniane są przez rzadkie dziś instrumenty z pogranicza folkloru i muzyki dawnej: oud, mandola, mandolina, mazanki, lira korbowa, zurna, koboz, liczne bębny i pobrzękadła oraz bogaty zestaw piszczałek.
W roku 2003 grupa zdobyła nagrodę GRAND PRIX na VI Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "NOWA TRADYCJA" w Warszawie oraz wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Turystycznej "YAPA 2003" w Łodzi
Więcej informacji na oficjalnej stronie zespołu Odpust Zupełny
Nieustające warsztaty
Agnieszka Kołczewska zaprasza wszystkich którzy pragną nauczyć się techniki gry na congach i instrumentach perkusyjnych, a także poznać ciekawe rytmy afrykańskie w miłej i sympatycznej atmosferze na Warsztaty Bębniarskie.»»
Drugi koncert
Kolejny, dwunasty już album Orkiestry św. Mikołaja – „Drugi koncert” jest zapisem występu zespołu w Radiu Gdańsk. Już dostępny!»»
Będziemy pamiętać
Anna Kiełbusiewicz 2.02.1974 † 21.12.2003. Jej śmierć jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą»»