Muzycy

Marcin Skrzypek foto

Marcin Skrzypek

gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew

Muzyk samouk. Z wykształcenia anglista. Muzyk Odpustu Zupełnego od początku istnienia grupy (2000). Pracuje w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN", gdzie m.in. redaguje pismo "Scriptores" i prowadzi Forum Kultury Przestrzeni. Autor projektu rewitalizacji doliny połemkowskiej wsi Jawornik pt. "Rezerwat Pustki". Fotograf (wystawa "Życie po życiu. Cmentarze Roztocza"), plastyk (m.in. typografia, plakaty "Mikołajków Folkowych"), teoretyk kultury i folku. Autor nikomu nieznanej relacyjnej teorii "dania semiotycznego". Niewybredny śpioch i żarłok. Racjonalny pesymista i perfekcjonista. Wielbiciel literatury s-f (Lem, Le Guin, Stevenson, Dukaj). Zdeklarowany turysta, ostatnio platoniczny. Lubi ruch, naturę, ciszę, góry i morze oraz kobiety w spódnicach z wystająca halką. Odpoczywa przy pracy fizycznej i manualnej z wyjątkiem odkurzania i zbierania jagód. Ma kompleks niższości z tego powodu, że nie może krótko powiedzieć, czym się zajmuje w życiu. Muzyczne sentymenty: Doors, Talking Heads. Teraz słucha wszystkiego, co daje mu poczucie snobistycznej dumy. W busie robi się agresywny, słysząc odgłos popularnych radiostacji. Prywatnie mąż Agnieszki Mateckiej, manager i animatorki Orkiestry. Dwoje dzieci: Michał (niecałe 4 lata) i Marysia (niecały rok). Obsesja: logistyka życia codziennego.
W Orkiestrze od 1992.

««« wróć

Kraina Bojnów
obrazek Kraina Bojnów

Zdobywca Folkowego Fonogramu Roku 1998, znów w sprzedaży!»»

Nieustające warsztaty
obrazek Nieustające warsztaty

Agnieszka Kołczewska zaprasza wszystkich którzy pragną nauczyć się techniki gry na congach i instrumentach perkusyjnych, a także poznać ciekawe rytmy afrykańskie w miłej i sympatycznej atmosferze na Warsztaty Bębniarskie.»»

Drugi koncert
obrazek Drugi koncert

Kolejny, dwunasty już album Orkiestry św. Mikołaja – „Drugi koncert” jest zapisem występu zespołu w Radiu Gdańsk. Już dostępny!»»

Będziemy pamiętać
obrazek Będziemy pamiętać

Anna Kiełbusiewicz 2.02.1974 † 21.12.2003. Jej śmierć jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą»»