Muzycy

Anna Kołodziej (Bielak) foto

Anna Kołodziej (Bielak)

skrzypce, śpiew

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec M. Świecy. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Grała muzykę irlandzką w lubelskim zespole Samhain. Od roku 2002 gra w Odpuście Zupełnym. Współpracowała z lubelskim kompozytorem Rafałem Rozmusem (m.in. muzyka na żywo do filmów niemych) i zespołem Presto. Jako pedagog - terapeuta pracowała z osobami niepełnosprawnymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Janowicy, a prowadzony przez nią zespół muzyczno - teatralny Figiel zdobył wiele wyróżnień na krajowych i zagranicznych festiwalach. Zafascynowana kulturą skandynawską, muzyką i językiem szwedzkim. Gra na szwedzkiej nyckelharpie.

Jako odważny i sprawny kierowca w klasie maturalnej dostała przezwisko "Hołowczyc". W ramach pomocy w rodzinnej firmie, zaraz po otrzymaniu prawa jazdy eskortowała z Gdańska szwedzki kombajn. Na wiele dań ma osobny system jedzenia, np. jabłko na kwadratowo, kanapkę na okrągło. Kolekcjonuje katalogi mebli z Ikei. Lubi ubrania z lnu. Lubi spać w busie podczas wyjazdów koncertowych z Orkiestrą. Lubi kiedy Bogdan mówi SZCZENIACZEK. Obsesje i hobby: sprawdzanie poczty elektronicznej i pielęgnowanie profili Orkiestry m.in. na facebooku. Szaleje za kotami rasy Maine Coon i włoskimi motocyklami - jako początkująca motocyklistka dosiada Cagivę Canyon 500. Słucha rocka progresywnego: Alter Bridge, Dream Theater, folku skandynawskiego: Väsen, Ranarim, Kraja. W wolnym czasie śpi.
W Orkiestrze od 2000.

««« wróć

Mody i Kody
obrazek Mody i Kody

Nowa płyta Orkiestry!»»

Drugi koncert
obrazek Drugi koncert

Kolejny, dwunasty już album Orkiestry św. Mikołaja – „Drugi koncert” jest zapisem występu zespołu w Radiu Gdańsk. Już dostępny!»»

Kraina Bojnów
obrazek Kraina Bojnów

Zdobywca Folkowego Fonogramu Roku 1998, znów w sprzedaży!»»

Będziemy pamiętać
obrazek Będziemy pamiętać

Anna Kiełbusiewicz 2.02.1974 † 21.12.2003. Jej śmierć jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą»»